Má cesta jógy

K józe mě před 15 lety přivedla bolavá záda ze sedavého způsobu zaměstnání. Díky jejímu praktikování jsem dokázala tyto obtíže odstranit a nalezla tak cestu k příjemnému protažení těla a skvělému doplňku k dalším sportům. Jóga mně začala dávat informace o mém těle a naučila mne, jak úzce tělo souvisí s psychikou. Časem se pro mne jóga stala i zdrojem společenského setkávání se zajímavými lidmi.

certifikat_joga_marketaV roce 2010 jsem se stala aktivním učitelem jógy.V roce 2015 jsem dokončila pod vedením italských učitelů Gabrielly Guibilaro a Davida Meloniho studium Iyengar jogy a jsem certifikovaným učitelem INTRODUKTORY I,II.

Iyengar jóga, kterou praktikuji, vychází z Hatha jógy a zaměřuje se na strukturální nastavení fyzického těla postupnou stavbou asány (pozice). Pravidelným cvičením sestav asán usilujeme o rovnováhu těla, mysli a duše. Tato metoda je považována za mocný nástroj, který pomáhá čelit stresu moderního života.

Za své učitele považuji Vaška a Marušku Hoškovi ze Školy jógy Plzeň, od nichž se stále učím, a tímto jim za jejich přízeň, trpělivost a energii velmi děkuji. Vždy jsem měla ráda úsměv na tváři a těší mě, že tito mí učitelé jsou s respektem k učení jógy zároveň usměvavými a vtipnými lidmi.

Jóga mně několikrát pomohla překonat těžké životní situace, učí mě stát na vlastních nohou, učí mě vnímavosti ke svému tělu a okolí zároveň.

Proč začít s jógou

A.Huxley: „Existuje jediný koutek vesmíru, který můžeš s jistotou zlepšit, a to jsi ty sám.“

Vzhledem k tomu, že jsem dříve pracovala ve finanční sféře, a vím, co manažerská práce obnáší, chtěla jsem po narození dětí dát svému životu jiný smysl. Této, pro mne pozitivní změny, jsem dosáhla prostřednictvím jógy. Chtěla bych Vám tento svůj prožitek předat a inspirovat Vás k tomu, abyste se s jógou seznámili.

Pozvání

Cesta jógy je krásná a ozdravující. Ať už ta vaše bude jakákoliv, budu velmi ráda, když budeme alespoň kousek kráčet spolu.

Srdečně Vás zvu na své lekce.
Markéta Svobodová

omne